Results

2017 Results

11th
23/9/17 - SGP Stockholm - 2,1,3,0,0
Loss
21/9/17 - Vetlanda v Rospiggarna - 2,0,1,1,F+1
2nd
16/9/17 - Premiership League Riders Championship - 3,3,X,1,2,2
5th
15/9/17 Germany - 1,0,2,3,3,1
Loss
14/9/17 KOC Swindon v Belle Vue - 3,2,2,3,3,3+1
Loss
12/9/17 Rospiggarna v Vetlanda - 0,2,2,3
16th
9/9/17 GP Teterov - 0,0,0,1,0
5th
8/9/17 U21 Round 2 - 2,3,2,3,3
2nd
2/9/17 U21 World Teams Final - 3,0,1,2,1
Loss
1/8/17 - Vetlanda v Rospiggarna - 2,FX,-,-
Win
31/7/17 - Belle Vue v Poole - 3,3,3,3,3
Loss
30/7/17 - MRGarden v Rybnik - 1,1,0,0,0
2nd
29/7/19 - World Games - 3,2,2,1+1
Draw
25/7/17 - Rospiggarna v Masarna - 2,1,3,1,1+2
Win
24/7/17 - Belle Vue v Wolverhampton - 3,0,1,2,3
Fifth
23/7/17 - RND 1 U21 Championships - 2,3,3,3,3,1
Win
18/7/17 - Rospiggarna v Piraterna -
Draw
16/7/17 - Rybnik - Wroclaw - 3,2,3,0,2+1
Loss
14/7/17 - Belle Vue v Swindon - 2,2,2,1+2
Loss
13/7/17 - Swindon v Belle Vue - 2,1,1,3
Loss
12/7/17 - Zelona Gora v Rybnik - 1,3,d,3,3,2
Loss
11/7/17 - Legonin v Rospiggarna - 0,0,3,2
Loss
9/7/17 - Wroclaw v Rybnik - 3,2,0,1,X,2
Loss
7/7/17 - Speedway World Cup Raceoff - 1,3,2
Loss
1/7/17 - Speedway World Cup Semi - 2,1,2,1,2
Loss
27/6/17 - Rospiggarna v Dackarana - 1,2,0,2,2,2,1+3
Win
26/6/17 - Poole v Belle Vue - 1,2,1,3,0
Win
25/6/17 - Rybnik v Gorzow 3,3,3,2,0
Win
23/6 - Belle Vue v Rye House 3,2,2,3,3
Loss
22/6 - Rybnik v Leszno - 3,d,3,2,1+1
Win
21/6 - Kings Lynn v Belle Vue - 0,2,1,0
Loss
20/6 - Drakana v Rospiggarna - 2,0,1,2,1,1+1
Loss
19/6 - Massarna v Rospiggarna - 3,0,1,0,1,1+1
6th
17/6 - GP Qualifier Semi Final - 2,2,0,2,3
Win
14/6 - Rye House v Belle Vue - 0,2,3,0
Draw
13/6 - Rospiggarna v Legonen - 2,3,1,3,1,3+1
Win
11/6 - Rybnik - 2,2,2,3,1+1
Draw
9/6 - Belle Vue v Poole - 2,3,1,2,1
1st
3/6 - U21 World Teams Semi - 3,3,3,3,3
Loss
2/6 - Somerset v Belle Vue - 2,2,2,3+2
Loss
28/5 - Torun v Rybnik - 0,1,2,1+1
2nd
26/5 - Speedway Best Pairs - 1
Loss
24/5 - Rospiggarna v Vetlanda - 2,2,0,1+1
6th
21/5 - U21 Qualifier - 3,2,2,2,2
Win
19/5 - Belle Vue v Swindon - 1,3,3,0
Win
16/5 - Indianerna v Rospiggarna - 1,3,0,3,1
Win
9/5 - Rospiggarna v Smederna - 1,2,2,1,+1
2nd
7/5 - GP Quarter Final - 3,3,3,3,1
Win
5/5 - Rybnik v MRGarden - 3,1,1,3,3
Loss
3/5 - Aust. v Poland - 1,2,0,1,2+2
2/5 - Czestochowa v Rybnik - 2,2,2,3,0,0
Win
1/5 - Belle Vue v Somerset - 2,3,3,1,3+1
30/4 - Gorzow v Rybnik - 2,2,1,0,3,3
Win
19/4/17 - Kings Lynn v Belle Vue - 2,3,1,2,1+3
Loss
18/4/17 - Wolverhampton v Belle Vue - 1,2,3,2,1
Win
14/4/17 - Belle Vue v Wolverhampton - R,2,3,1+1
Loss
Test Match - Zelona Gora v Rybnik - 0,1,0,3+1
Loss
Test Match - Rybnik v Zelona Gora - 1,2,1,2,1+2
Win
7/4/17 - KOC Belle Vue v Poole - 1,2,0,2+1
Win
6/4/17 - Swindon v Belle Vue - 1,1,2,0+1
Loss
5/4/17 - KOC Poole v Belle Vue - 0,1,2,3+1
6th
1/4/17 - Peter Craven Memorial - 3,1,3,2,2
31/3/17 - SGB Premiership Pairs - 0,2,2
2nd
22/3/17 - Speedway Best Pairs - 1,2,3,1+1
1st
28/1/17 - Aussie Under 21 Title - 3,3,3,3,3,3
8th
14/1/17 - Aussie Title Kurri Kurri - 0,1,3,1,3
3rd
11/1/17 - Aussie Title Undera - 3,3,3,1,2
2nd
7/1/17 - Aussie Title Mildura - 3,1,3,3,3
6th
4/1/17 - Aussie title Gilman 0,2,2,2,3

2016 Results

1st
U21 Victorian Title - 3,3,3,3,3
2nd
Victorian Senior Title - 3,3,3,3,2
9th
9/10/16 Race of the Night, Germany 1,4,4,2+2
Win
5/10/16 UK GF Belle Vue v Wolverhampton 3,2,2,2,0
Loss
3/10/16 UK GF Wolverhampton v Belle Vue 0,F,0
1st
2/10/16 Under 21 World Championship Final 3,1,3,3,2,2,2
Win
28/9/16 Swedish GF - Rospiggarna v Dakarna 3,3,1,3,3
Loss
27/9/16 Swedish GF - Dakarna v Rospiggarna 2,1,1,2,2+1
Win
25/9/16 Charity Event at Rybnik - 3,1,2,3
Win
21/9/16 - Lakeside v Belle Vue - 1st Semi final 0,0,0
5th
18/9/16 - Golden Helmet - Czech Republic
3rd
16/9/16 - 2nd Round World U21 Championship 2,3,3,3,3,3,1
Win
13/9/16 - Rospiggarna v Dackarna 1,3,1,3+1
Win
12/9/16 - Dackarna v Rospiggarna 3,1,0,1,2,2,2+3
Win
7/9/16 - Rospiggarna v Piraterna 2,1,2,2+2
Win
6/916 - Piraterna v Rospiggarna 0,2,1,1+1
10th
3/9/16 - GP Challenge Final 2,1,1,0,2
Win
30/8/16 - Rospiggarna v Indianerna t,2,3,1+1
Win
29/8/16 - Belle Vue v Poole 3,1,1,3,2+2
Win
26/8/16 - Region Varde v Holsted 2,3,0,3,2,2+1
Win
24/8/16 - Holstbro v Region Varde - 2,2,3,3,3,3
Win
23/8/16 - Indianerna v Rospiggarna 0,0,1,2+2
Loss
21/8/16 - Rybnik v Gorzow - 3,1,0,2,1
2nd
20/8/16 - World U21 Teams Event - 2,2,1,1,2
Loss
15/8/16 - Tarnow v Rybnik 1,3,t,0
Win
12/8/16 - Region Varde v Esbjerg 0,3,0,1,2+1
Win
7/8/16 - Rybnik v Leszno 3,1,2,2,3 +2
1st
29/7/16 - Sweedway World Cup Race Off - 2
2nd
26/7/16 - Speedway World Cup Event Two 3,2,2,0,2
Win
22/7/16 - Coventry v Belle Vue 3,0,3,2+1
Win
21/7/16 - Swingon v Belle Vue 2,1,2+1
Win
19/7/16 - Rospiggarna v Lejonen 1,2,1,2+2
Loss
17/7/16 - Rybnik v Zeilona Gora 3,2,2,3,1,t
Win
15/7/16 - Belle Vue v Leicester R,0,2,2
Win
12/7/16 - Praterna v Rospiggarna 2,1,2,0,2+3
Win
7/7/16 - Rybnik v Wroclaw 3,2,3,2,1
Win
6//7/16 - Belle Vue v Wolverhampton 3,2,3,2,2
Win
5/7/16 - Rospiggarna v Smedera 2,d,1,3+1
Loss
3/7/16 - Stal Gorzow v Rybnik 2,2,0,3,1,0
3rd
2/7/16 - SGP Qualifier Semi Final 3,1,3
Win
1/7/16 - Belle Vue v Kings Lynn 3,1,2,3+1
Loss
30/6/16 - Kings Lynn v Belle Vue 1,1,1,1+2
Win
28/6/16 - Vetlanda v Rospiggarna 1,2,2,1
Win
23/6/16 - Rybnik v Tarnow 2,3,2,3,0
Loss
20/6/16 - Wolverhampton v Belle Vue 1,0,2,2
Loss
19/6/16 - Wroclaw v Rybnik 1,3,3,1,2,1+1
3rd
18/6/16 Round 1 World U21 - 3,3,X,1,2+2,+1
Win
17/6/16 - Belle Vue v Wolverhampton 3,3,2,3,3
Win
16/6/16 - Region Varde v Slangerup 3,3,1,3,1,1
Win
14/6/16 - Rosbiggarna v Vetlanda 2,2,0,2+3
Loss
12/6/16 - Rybnik v Torun 0,1,1
Loss
8/6/16 - Slangerup v Region Varde 2,0,2,1
Loss
5/6/15 - Torun v Rybnik 2,0,2,2,1,1
2nd
4/6/15 - World U21 Teams event 3,3,3,3,1
Win
31/5/16 - Rospiggarna v Piraterna 2,3,3,3,3,3
Win
30/5/16 - Belle Vue v Coventry 3,3,0,1
Loss
26/5/16 - Coventry v Belle Vue 2,3,3,2,1+2
Loss
25/6/16 - Esberg v Region Varde ES 2,3,2,3,3,3,2+1
Loss
24/5/16 - Lejonen v Rospiggarna 3,3,2,2,1,0
Win
23/5/16 - Poole v Belle Vue 3,2,1,2+2
1st
21/5/16 - WU21 Qualifier 3,3,2,3,3
Win
20/5/16 - Region Varde ES v Fjelsted 1,2,3,1,2,2
1st
16/5/16 - GP Quals. Quarter Final 3,3,3
Loss
11/5/16 - Fjelsted v Region Varde ES 1,1,3,1,2,1+2
Draw
8/5/16 - Lezno v Rybnik 1,2,t,3,2
Loss
4/5/16 - Lakeside v Belle Vue 1,X,0,1
Win
1/5/16 - Rybnik v Gudziadz 1,0,3,2,2+1
Loss
24/4 - Zielona Gora v Rybnik 1,1,1,3,3+1
Loss
21/4 - Swindon v Belle Vue 0,1,2,3
Win
9/4/16 - Leicester v Belle Vue - 2,3,1,3
Loss
6/4/16 - Test match Rybnik v Gorzow - 3,0,0,1,2
Win
5/4/16 - Test match at Rybnik - 3,2,0,2,1+1
Win
31/3/16 - Kings Lynn v Belle Vue - 0,3,3,1
14th
20/3/16 Chris Harris' Testimonial - 0,2,1,0,2

2015/16 Australian Season Results

3rd
23/1/16 - U21 Australian Title
2nd
10/1/16 - 4th Round Australian Titles
7th
8/1/16 - 3rd Round Australian Titles
5th
6/1/16 - 2nd Round Australian Titles
3rd
2/1/16 - 1st Round AustralianTitles
3rd
26/12/15 - Jason Crump Invitational
2nd
13/12/15 - South Australian Title
1st
3/11/15 - Phil Crump Testimonial
3rd
1/11/15 - World U21 Teams Event

2015 European Results

1st
18/9/15 - Czech Golden Ribbon/9/15 - Czech Golden Ribbon
7th
15/8/15 - WU21 2nd round - 1,1,2,2,1
Loss
12/8/15 - Poole v Belle Vue - 0,2,0,0
Win
10/8/15 - Belle Vue v Lakeside - 3,3,3,1,1
Win
9/8/15 - Poland - Rybnik v Gniezno - 3,3,2,3+1
Win
5/8/15 - Belle Vue v Wolverhampton - 0,3,2,1+1
Win
3/8/15 - Belle Vue v Poole - 1,3,3,0+1
Guest
1/8/15 - Guested for Lakeside v Leicester - 3,3,3,1,0+1
Win
26/7/15 - Poland - Orzel Lodz v Rybnik - 0,3,3,2,0+1
Loss
22/7/15 - Kings Lynn v Belle Vue - 0,1,F/X,0
Win
20/7/15 - Belle Vue v Kings Lynn - 0,3,2,3,2+1
Guest
15/7/15 - Guest for Kings Lynn v Wolverhampton - 3,1,2,2,1+1
=4th
11/7/15 - 1st Round World U21 Championship 1,2,2,2,3
Win
3/7/15 - Denmark - Region Varde v Holstebro 2,0,1,2,1,1
Win
29/6/15 - Belle Vue v Poole 0,3,2,1+1
Win
28/6/16 - Poland - Rybnik v Bydgoszcz 0,1,3,2+1
14th
27/6/16 - GP Qual Semi Final 1,0,0,3,f
Win
24/6/15 - Poland - Rybnik v Ostrovia 2,3,3,2,t+1
Draw
22/6/15 - Belle Vue v Coventry 2,1,2,2+1
Win
21/6/15 - Poland - Rybnik v Krakow 2,0,2,2,+1
Loss
20/6/15 - Leicester v Belle Vue 1,2,4,3,0
Win
19/6/15 - Denmark - Region Varde v Holsted 2,2,1,2,3,2+2
Win
18/6/15 - Swindon v Belle Vue - 2,3,2,2,1+1
Loss
10/6/15 - Denmark - Region Varde v Fjelsted - R,0,3,2,3,R,2
Win
4/6/15 - Poland - Rybnik v Lokomotiv Daugavpils - 3,2,3,3,1
1st
30/5/15 - World U21 Qualifier, Italy - 3,3,3,3,3
Win
24/15/15 - Poland - Gniezno v Rybnik - 1,2,1,2+2
Win
22/5/15 - Denmark - Region Varde v Slangerup - 3,2,3,1,1,1+2
Loss
21/5/15 - Sweden - Gnistorna v Valsarna - 3,2,3,3,3,3
Loss
14/5/15 - Sweden - Vastervik v Gnistorna - 0,1,3,3,2,3
Win
11/5/15 - Belle Vue v Swindon - 0,1,3,0
6th
9/5/15 - Pairs - Me - 0,0,1,1,0,0 Chris - 1,2,0,2,3,3
Win
8/5/15 - Denmark - Region Varde v Fjelsted - 3,3,1,3,1,2+3
Loss
7/5/15 - Swindon v Belle Vue - 1,3,3,FX,0
Guest
4/5/15 - Guested for Leicester v Kings Lynn - 3,1,2,1+1
2nd
3/515 - GP Qualifier - 1,3,2,3,3
Win
27/4/15 - Belle Vue v Kings Lynn - 1,1,3,0
Loss
24/4/15 - Coventry v Belle Vue - 1,1,3,1+1
Loss
20/4/15 - Belle Vue v Coventry - 2,1,1,2+1
Win
13/4/15 - Belle Vue v Leicester - 1,2,3,3,0+1
Loss
11/4/15 - Leicester v Belle Vue - 1,2,1,2,1,0+1
Guest
10/4/15 - Guested for Swindon @ Lakeside - 0,2,2,0,0
Loss
8/4/15 - Kings Lynn v Belle Vue - 0,2,6,1,2+1
Loss
7/4/15 - Wolverhampton v Belle Vue - 1,2,1,0+1
Guest
27/3/15 - Guest for Poole @ Somerset - 3,2,2,1,3+2
9th
26/3/15 Bob Kilby Memorial - 1,2,0,3,1

2014/15 Australian Season Results

1st
17/1/15 - Australian Under 21 Solo Championship - 3,3,3,2,2
4th
10/1/15 - Overall Australian Senior Solo Championships
7th
10/1/15 - 4th Round Australian Senior Title - 2,2,3,3,1
2nd
7/1/15 - 3rd Round Australian Senior Title - 2,3,3,3,3
5th
5/1/15 - 2nd Round Australian Senior Title - 2,3,2,1,2
6th
3/1/15 - 1st Round Australian Senior Title - 3,1,2,1,3
5th
28/12 - SA Senior Solo State Championship - 2,3,3,1,3
5th
26/12 - Jason Crump Invitational - 2,2,3,2,2
3rd
20/12 - Johnnie Hoskins Founders Cup - 3,3,3,3,2
2nd
6/12 - NSW Senior Solo State Championships - 3,2,3,2,2
2nd
30/11 - VIC Under 21 Championships - 3,3,3,3,3
3rd
29/11 - VIC Senior Solo State Championships
3rd
15/11 - NSW Under 21 State Championships - 3,3,2,3,3

2014 European Results

Win
25/10 - Edinburgh d Somerset H - 3,3,1,2,2 (PL Championships 2nd leg)
Loss
24/10 - Somerset d Edinburgh A - 1,1,3,0,2 (PL Championships 1st leg)
Guest
20/10 - Guested for Coventry v Poole A - 1,0,1,1+1 - Elite League 2nd leg final
Loss
18/10 - Edinburgh v Workington A - 1,6,2,3,3,0
Win
17/10 - Edinburgh d Ipswitch H - 3,1,2,3,3 (2nd leg KO Cup)
Win
16/10 - Edinburgh d Ipswich A - 3,3,1,3,3 (1st leg KO Cup)
Win
12/10 - Edinburgh d Newcastle A - 2,2,2,3
Win
10/10 - Edinburgh d Peterborough H - 3,0,3,2 (League Cup Final)
Win
10/10 - Edinburgh d Newcastle H - 3,2,3,3,2
Guest
6/10 - Elite League for Coventry d Swindon A - 2,2,3,3,0+1
Win
1/10 - Edinburgh d Peterborough A - 2,2,0,2
Win
27/9 - Edinburgh d Workington A - 1,2,2,3+1
Win
26/9 - Edinburgh d Workington H - 2,3,3,3
Win
25/9 - Edinburgh d Sheffield A - 3,3,3,3,0
Win
20/9 - Edinburgh d Berwick A - 2,2,2,1+1
Win
19/9 - Edinburgh d Berwick H - 1,2,3,3
Win
14/9 - Edinburgh d Glasgoz A - 2,1,3,3,1+1
Win
13/9 - Edinburgh d Newcastle H - 3,3,3,3,2
Win
12/9 - Edinburgh d Glasgow H - 3,3,3,3,3
Win
12/9 - Edinburgh d Redcar H - 3,2,2,3
Guest
10/9 - Elite League for Belle Vue d Swindon H - 2,0,0,3+1
Guest
8/9 - Elite League for Coventry v Swindon A - 0,1,3,4,0
Win
6/9 - Edinburgh d Rye House A - 2,1,2,2,2+3
Win
5/9 - Edinbrugh d Sheffield H - 3,2,3,3
Guest
4/9 - Elite League for Coventry d Kings Lynn H - 2,2,1,0,2+1
Guest
1/9 - Elite League for Coventry d Belle Vue A - 1,3,3,1+1
Win
27/8 - Denmark - Esbjerg d Holsted A - 2,0,1,3,1,3+1
Win
22/8 - Edinburgh d Berwick H - 2,2,3,2+2
Win
20/8 - Denmark - Esbjerg d Holstead - 1,2,1,3,0,2+3
Draw
17/8 - Edinburgh v Newcastle A - 1,2,0,3
Win
15/8 - Edinburgh d Somerset H - 2,0,1,2+2
Loss
13/8 - Somerset d Edinburgh A - 2,1,1,2,1+1
Loss
12/8 - Berwick d Edinburgh A - 2,0,0,3+1
Win
6/8 - Denmark - Esbjerg d Slangerup - 1,3,1,3,1,2+3
4th
1/8 - Scottish Open - 2,2,3,3,3
Win
25/7 - Edinburgh d Berwick H - 2,2,3,3,+1
Loss
23/7 - Berwick d Edinburgh A - 2,2,0,3
Guest
21/7 - Elite League - Lakeside d Wolverhampton - 1,1,1,2+1
Loss
20/7 - Peterborough d Edinburgh A - 0,2,0,3
Win
18/7 - Edinburgh d Workington H - 1,3,3,3,2+1
1st
11/7 - Premier League Pairs Championships
Loss
9/7 - Denmark - Munkebo d Esbjerg - 0,3,1,3,1,1+1
Guest
7/7 - Elite League - Guested for Belle Vue d Poole - 1,2,2,3
Win
3/7 - Edinburgh d Red Car A - 1,2,2,3,3+1
Guest
29/6 - Glasgow d Plymouth - 2,3,2,3,2,2+2
Guest
28/6 - Workington d Plymouth - 1,3,3,1,1,1+3
Win
27/6 - Edinburgh d Peterborough H - 0,3,2,3,1
Guest
23/6 - Elite League - Guested for Kings Lynn d Wolverhampton - 2,2,2,2+2
Win
21/6 - Edinburgh d Rye House H - 3,0,3,2+1
Win
19/6 - Edinburgh d Sheffield A - 2,3,2,3,1
Win
13/6 - Edinburgh d Plymouth H - 3,3,3,3,3
Loss
11/6 - Denmark - Slangerup d Outrup A - 2,1,0,0,0,1+2
2nd
7/6 - World U21 Teams Event - 2,3,1,1,3
Win
1/6 - Edinburgh d Newcastle A - 0,1,2,2
Win
30/5 - Edinburgh d Glasgow H - 2,3,3,X
Draw
29/5 - Edinburgh v Ipswich A - 2,1,1,2+2
Win
23/5 - Edinburgh d Newcastle H - 2,3,3,2,0+1
Win
21/5 - Denmark - Outrup v Fjelsted A - 2,2,0,3,1,0+2
Win
16/5 - Edinburgh d Ipswich H - 2,1,2,2+1
Guest
15/5 - Elite League Guested for Kings Lynn d Birmingham - 0,0,1,2+1
6th
World Under 21 Qualifier - 2,3,1,1,3
Loss
7/5 - Denmark - Outrup v Munkebo - 1,1,1,3,1,1+1
Win
5/5 - Edinburgh d Scunthorpe A - 1,2,3,2,2+1
Guest
3/5 - Elite League Guested for Coventry at Lakeside - 1,2,1,3
Win
2/5 - Edinburgh d Scunthorpe H - 3,1,3,1
Win
20/4 - Edinburgh d Glasgow A - 2,3 1,2
Guest
19/4 - Elite League Guested for Coventry d Leicester A 1,2,2,3 +1
Win
18/4 - Edinburgh d Glasgow H - 0,2,2,3
Win
12/4 - Edinburgh d Workington A - 2,1,2,2,3+2
Win
11/4 - Edinburgh d Workington H - 3,1,3,3,3
Win
5/4 - Edinburgh d Berwick A - 1,1,0,2+2
Win
4/4 - Edinburgh d Berwick H - 2,3,3,2,F+2
Win
3/4 - Torun v Gorzow, Poland - 0,0,1,2,0
Win
1/4 - Bydgoszcz v Torun, Poland - 0,0,2,3,0
Win
30/3 - Edinburgh d Glasgow A - 2,2,1,2+1
Win
29/3 - Edinburgh d Glasgow H - 2,1,3,2

2013/14 Australian 500cc Results

1st
25/1/14 - Australian Under 21 Championships
7th
11/1/14 - 3rd Round Australian Senior Title - Equal 8th overall
10th
8/1/14 - 2nd Round Australian Senior Titles
8th
4/1/14 - 1st Round Australian Senior Title - 9 points
5th
3/1/14 - Aussie Title Qualifier - 11 points
8+1
28/12 - Kurri Kurri -v- Gosford
6th
7/12 - SA Senior 500cc State Championships
4th
30/11 - Victorian Senior 500cc State Championships - Mildura
3rd
23/11 - Gilman Solo Championships - Adelaide
3rd
16/11 - Phil Crump Solo Trophy - Mildura
1st
9/11 - Opening Night Gillman Speedway SA

2012/13 500cc Results

1st
Best Pairs Undera – with Jack Holder
3rd
CBS Bins Gilman Solo Championship
1st
2013 Australian Under 21 Championships – Kurri Kurri, NSW
11th
Qualifying Round Australian Senior Championships – Gillman, SA
3rd
Jason Lyons Tribute Meeting – Mildura, VIC
5th
South Australian Senior 500cc Title – Gillman, SA
5th
Victorian Senior 500cc Title – Undera, VIC
2nd
Senior Open Meeting – Mildura, SA
3rd
Jack Young Cup – Gillman, SA